Mindez egy tökéletes helyszínen, a Pesterzsébeti Uszodában. Szervezetünk a Sport és Innováció Nonprofit Kft. itt végzi tevékenységét. Célunk a gyermekek úszásfejlesztése és a későbbi sportolási lehetőségének megalapozása.
Cseperedő Úszóprogramunkra 2-4 éves gyerekeket várunk, akik szüleikkel közösen vesznek részt a foglalkozásokon. Az órák célja, hogy a gyermek már korán megszokják az uszodai környezetet, a vizet, és megkezdjék az úszástanulás rávezető gyakorlatainak elsajátítását.
4 éves kortól 15 éves korig az Úszótanfolyam keretein belül folytathatják a gyerekek az úszást. A képzés során a gyermekek elsajátíthatják a négy úszásnemet (gyors, hát, mell, pillangó) és megfelelő vízbiztonságra, illetve erőnlétre tesznek szert. Ezt az általunk kifejlesztett nyolc szintes oktatási úszásoktatási tematikával érjük el.
Képzésünk a nyolcadik szint elvégzését követően sem ér véget. „Edzős” csoportjainkba azon gyermekeket várjuk, akik a 8 -as szint teljesítését követően szabadidő-sport jelleggel szeretnének tovább sportolni. Célunk az úszás technikák további csiszolása, valamint a fizikai aktivitás növelése. Számukra az év folyamán szervezett keretek között biztosítunk lehetőséget rekreációs sporteseményeken való részvételhez oktatói kisérettel.
Szakképzett oktatóinkkal a gyermekek élményközpontú órák keretében sajátíthatják el az úszósport alapjait. Azon gyermekek, akik kedvet éreznek, hogy a továbbiakban is a vizes sportokkal foglalkozzanak az egyesület szakmai kapcsolatai és tehetséggondozó programja biztosítja a továbblépés lehetőségét.
A pénzügyi és szervezési területeken szerzett tapasztalataimat kamatoztatva, 2010 januárjától vezető koordinátorként dolgozom az Új-Hullám Úszóiskolában.
Gyermekkorom óta sportolok és hosszú évekig néptáncot tanultam. A sportot, a mozgást a gyermekek nevelésében nagyon fontosnak tartom, örülök, hogy ebben aktívan részt vehetek.
Jelenleg az ELTE-n tanulok logopédia szakirányon. A gyerekek iránt érzett szeretetemből választottam ezt a szakmát. A sport gyerekkorom óta része az életemnek.
Több sportágat is kipróbáltam már. Versenyszerűen atletizáltam és kézilabdáztam. Célom, hogy hozzájáruljak a gyermekek testi-lelki fejlődéséhez.
A sport és az úszás már kisgyermekkorom óta szerves része az életemnek. Más szakmában tett rövid kitérő után immár több, mint 10 éve foglalkozom úszásoktatással.
A Testnevelési Egyetem rekreáció – egészségmegőrző Msc szakán végeztem, tanulmányaim alatt itt vettem részt az úszásoktatói tanfolyamon is. Célom, hogy a gyermekek megszeressék a sportot ezen belül az úszást.
Fontosnak tartom, hogy minden gyermek tanuljon meg úszni, hiszen a biztonság mellett ezzel egy olyan sportot “adunk a kezükbe” melyet életük folyamán bármikor űzhetnek, amely a testünk minden izomcsoportját fejleszti és minimálisak a sérülés veszélyei.